MEEDIAVALVUR: „Oinas hobuse seljas“ valmis, „Kuldne vihm kooli kohal“ tulekul

Nagu teada, toetas Eestis tegutsev „Inimõiguste keskus“ kohtuasja raames osaühingut Põnts, mis plaanis korraldada 1. juunil avaliku kogunemise Viljandi lauluväljakul, kus taheti lahti rullida vikerkaarevärvilist kangast. Viljandi linnavalitsus keelas selle põneva vaatemängu ära, põhjendades otsust antud aktsiooni sobimatusega Viljandi linna ja kogukonna konteksti.

Siin tuleb kõvasti kiita Eesti „Inimõiguste keskust“ selle eest, et see ei raiska aega ja ressursse selliste vähetähtsate asjade peale nagu kõiki juba äratüüdanud põhiinimõigused – nagu näiteks õigus haridusele, meditsiiniabile, kodule ja üsna mõttetule ning niikuinii väljasurevatele heterode elule, vaid keskendub tõeliste abivajajate fundamentaalsetele õigustele.

Miks Viljandi linnaisad arvavad, et homoteema ei sobi lastekaitsepäeva konteksti? Tuleb ju aidata kõigil lastel väljuda kapist, et nendest ei kasvaks onuheinosid ja nad ise ei sünnitaks tädimaalisid… ja et nad üldse ei sünnitaks mitte kedagi ega midagi. Äärmise vajaduse korral võib ju tellida roosa chihuahua kutsika kennelliidust või lapse Kurumbatustani surrogaatemade ühistult.

„Inimõiguste keskuse“ tööpõld on lai, sest mitte ainult OÜ Põnts, vaid ka näiteks MTÜ Kõnts, OÜ Pauk, MTÜ Peer ja OÜ Tuhar tahaksid kindlasti ka hageda: MTÜ Pauk sellepärast, et kohalik võim ei kooskõlastanud avalikku paugutamist pargipinkidel, OÜ Peer aga seetõttu, et neil keelati koprofaagiat toetavate plakatite demonstreerimine ühistranspordis. MTÜ Tuhar hageks põhjusel, et sellesamuse Viljandi linnaisad ei rahastanud Suure Pepu monumendi paigaldamist kohale, kus asus mõnda aega tünnijoala.

On alust arvata, et lähiajal vajaks „Inimõiguste keskuse“ abi ka OÜ Kuldne vihm, sest ka urofiilid on vähemus, mille õigus demonstreerida avalikus ruumis plagusid „Kuldne vihm eesti kooli kohal“ ei ole vähetähtsam, kui ühingute suurliidu Põnts-Pauk-Peer-Tuhar õigus teha ülejäänud ühiskonnaliikmetele seda, mis tegijaid iganes rahuldab.

Ivan Makarov

28. mai 2026

3 thoughts on “MEEDIAVALVUR: „Oinas hobuse seljas“ valmis, „Kuldne vihm kooli kohal“ tulekul”

  1. Tere, Meediavalvur, Markus Järvik lunib Objektiivile pidevalt raha, mis arvad, kas annetan talle kümneka, Sa ka ju varem annetasid ja kirjutasid sinna veel arktikleid. Kuidas sa oma Meediavalvuriga toime tuled, kerjamas pole nagu Sind näha, reklaamidest rääkimata. Uutest uudiste ülal pidamiseks müüb EKRE vähemalt nännigi, aga objektiivlane ainult kerjab. Kui Sul pisut Meediavalvuri jaoks raha vaja , annetaksin Sulle meeleldi paar kümpi, kuna rohkem praegust pole. See praegune valitsus imeb ikka lgptede ja muu mõttetu jamaga mu rahakotti täiega.

    1. Aitäh, hea härra Imre! Mina pole kunagi annetusi kogunud, mul oleks piinlik seda teha. Sellest aastast tõusis märgatavalt Meediavalvuri internetimajutuse eest makstav tasu, aga sel aastal maksin jälle ära, järgmisel võib-olla enam mitte, sest mis mõnu see on – saada oma raha eest pidevalt sõimata. Objektiiv kirjutab, et eesti rahvas nälgib, aga küsib näljaste inimeste käest kogu aeg raha. Kuld on ju kallis https://www.postimees.ee/7556504/kullaskandaal-varro-vooglaid-ostsime-tavidist-vaarismetalle-et-kaitsta-annetusi-inflatsiooni-eest Uute uudiste tegijad aga on riigikogu palgal, nad on seal nõunikud ja riigikogu aseesimehe abid.

  2. See väga õige ütlus, räägivad näljastest, samas kerjavad näljastelt, et lavrovi jutte levitada, aga, kui abi vaja, siis mingi summaga saaksin aidata, loodan, loodame, siin teisi lugejaid kommenteerijaid ka olemas, suur, suur aitähh kõigile, kes siin grupis on, vähemalt aasta lõpuni vast pead vastu, eks näis, mis uuel aastal. Ahhsoo, Vooglaidil ju ka suur sissetulek, EKREST lahus, lõõdi, pole oluline, aga nüüd ju Objektiivis, kas tema hiigel rahadest siis ei jätku. Kõike paremat teile kõigile ja head suve, mis suve, homode ja kliimasoojenemist teile, maa ju lõuna euroopas lausa keeb, samas, kui me külmetame.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga