MEEDIAVALVUR: EKRE usaldab Sorost

Teatud seltskonnale Eestis on väga raske leppida sellega, et Ukraina paneb juba viiendat aastat agressorile vastu ja et president Zelenskõi ajab kogu aeg asju maailma, eeskätt Euroopa ja USA juhtidega, samas kui EKRE peadpööritav edulugu ehk Orbanile andunud suhu vaatamine prii guljašši söömise ajal on juba piinlik minevik.

Tänagi avaldasid Uued Uudised president Zelenskõi pildiga illustreeritud loo “Kaks kolmandikku ukrainlastest soovib pärast sõda presidendivahetust”. Nagu ikka anonüümne lugu räägib sellest, et pärast sõda toimuks Ukrainas võimuvahetus. Mis see pisikese Eesti parteikese asi on, mida teeb pärast sõda Euroopa üks olulisemaid ja kõige võimsama kaasaegse armeega riik? Mis omapärane Klaasi tuhk koputab me räuskavate poliitikute pisikesele südamele? Kuid nautigem seda, kuidas UU kasutab informatsiooni, mis on saadud meie tagurlaste poolt vihatuima leeri allikast.

Uued Uudised: „Kiievi rahvusvahelise sotsioloogiainstituudi läbi viidud küsitlusest selgub, et valdav osa ukrainlasi soovib pärast sõda keskvõimu väljavahetamist, 67 protsenti vastanutest asendaks Zelenskõi. Värske uuring näitab, et tervelt 88 protsenti ukrainlastest ootab pärast sõja lõppemist keskvõimu taaskäivitamist, vahendab Ukrainski Pravda… Isegi nende vastajate seas, kes presidenti praegu täielikult usaldavad, ligi kolmandik, et pärast sõja lõppu on riigile vaja uut juhtkonda.“

Uute Uudiste anonüümsed autorid on kas liiga laisad selleks, et kontrollida allikate tausta, või siis nendele kõlbab Ukraina torkimiseks ka EKRE poolt vihatuimate globalistide ehk Sorose ja USAID’i sotsioloogiline häma. Nad neavad ju Sorost nagu üks loll saarepapp saatanat. Nimelt oli Ukrainskaja Pravda ostetud 2021. aastal Dragon Capital New Ukraine Fund’i poolt. See fond ise aga oli loodud 2015. aastal meie konservatnikute poolt vihatud Soros Fund Management’i osalusel. Kiievi rahvusvahelist sotsioloogiainstituuti rahastatakse aga meie tagurlaste poolt põlatud USAID’i, „neetud inimõiguslaste ja aktivistide“ NED’i (National Endowment for Democracy) ja Sorose fondi poolt.

Joonistub välja järgmine ahel: Sorose rahastatud instituut – Sorose rahastatud leht – EKRE Uued Uudised. No ikka selline põhimõttekindlus, et hoia ja keela.

Ivan Makarov

17. juuni 2026

8 thoughts on “MEEDIAVALVUR: EKRE usaldab Sorost”

  1. Meediavalvur, Eesti reformikad ja puudel 200 on võtnud Ukrainast eeskuju jube korruptsiooniga, sõja ajal miljardid haituvad, no, mis kodumaa kaitse see on. Tänu Ukraina sõjale on ka eesti eelarve miinustes, meil muudkui tuleb uusi makse, aga eelarve ikka miinuses. Ekre on ainuke veel, kes julgeb sellest rääkida, samas, Eesti on nii ära venestatud, et süda läheb pahaks, me ju teame, et ukrainlase passiga pole kõik ukrainlased. Samas, miks me vaene riik peaks üldse neile raha andma, teades, et see ei jõua niikuinii päris abivajajateni. Lõppsõna , ainult 2 prontsenti ukrainlastest sõdivad kodumaa eest, ülejäänud koorivad hüvesi.Vanglaplaneet on selle maailma süsteemi ilusti lahti seletanud, tegelt reformikatel ongi hea, et ukrainas söda käib, nii lihtsam rahasi kõrvale kantida. Trump on ka sellele viidanud, sellepärast viib ka oma väed välja, kuna see euroliit pole enam see, kellena ta algul loodi.

    1. EKRE ei räägi, EKRE röögib, ei paku lahendusi ja on kõigiga tülis. Sa siin muudkui kurdad, et oled vaene, nemad on suurmõisnikud. Muudkui reisivad – Ungari, USA, Iisrael. Neli pereliiget sinu palgal riigikogus, kas see siis ei ole korruptsioon või. On see suguselts mingi kuradima geeniused või. Vaklaplaneet aga jätab täiesti külmaks. Levitatakse võõraid vandenõuteooriaid, mis on nendetagi teada. Aga uhhuudised kordavad vanasorose kinnimakstud jama. Sellest artiklis jutt ongi. Ehk aiast, sina aga aiaaugust, aga sinu sõna on vaba, mõnusalt paned. Ole terve.

    2. No selge, venemaa ründas siis Ukrainat, et see reformile+E200le see kasulik oleks.
      Venemaa on proovinud Ukraina vastu sõdida esimese maailmasõja kommete kohaselt sõdurite massiga. Erksamad orkid on viiendal sõjaaastal aru saanud, et see on tulute tegevus, mehi saab kohutavates kogustes surma aga edasiliikumine on mõni meeter päevas. Samas on Ukrainlased näidanud kõrgtehnoloogiline relvastus toob tunduvalt paremaid tulemusi kui suured inimmassid.
      Erinevad küsitlused on näidanud, et ca’ 10% eestlastest hoiab sõjas pöialt vene agressorile. Põhjused miks agressorit toetatakse võivad olla erinevad aga samas lühinägelik nende endi tuleviku osas. Muide sama masti mehed soovisid ka Talvesõja aegu Soome langemist. See, et nad tänasel ajal vanglaplaneetidesse jms. portaalidesse kribama on sattunud näitab ikka vaid nende kasulikku idiootlust. Vaevalt, et vanglaplaneetlased ise usuvad, et Ukraina langemisel orkid taltuvad. Pigem oodatakse neid ka Eestisse. Mõni selline mees on pähe võtnud, et kordab uue okupatsiooni ajal ise Kallase-Toome-Väljase eduloo. Millegi pärast on aga neil ’informeeritutel’ kahe silma vahele jäänud juba juristi poja eluajal välja öeldud kremli eesmärk teha Balti maad eestlastest-lätlastest-leedukatest vabaks.

  2. Su sõber Ivo Linna võib ju hästi elada. kuigi kirus, et pension väike, aga samas võin õelda, et ma elasin ENSVe ajal paremini, kui nüüd, kasvõi sellepärast, et füüsilise , tootva tõõlist väärtustati, olid ju igasugused päevad nagu, kaevurite, ehitajate, lõikuse, koristuse jne. Nüüd presidendi vastuvõtul on suunamudijad, taro sugused blogijad, peded, inisejad muusikud jne. Ivol ja Reedal ka aeg pensionile minna oma sitase pensioni ja head elu nautida nagu kraanikausi pihkur ligigi. Praegusel ajal, kui tahad austust eesti vabariigi loojana olla, siis viimane aeg areenilt lahkuda ja vait olla, aga, kus sa sellega, teevad sama vea nagu Savisaargi, algul kangelane, mullatoidul korruptant.

    1. Naersin südamest seda teksti lugedes, naer on terviseks.
      Iffi muundumine ärklevaks meelelahutajaks ühiskonna asjades on muidugi tragikoomiline lugu.
      Lausa uskumatu, et seesama mees laulis kunagi “Peatage Lasnamäe” ja “Ei ole üksi ükski maa ”

      Mis puutub aga pensioni, siis selleks et nüüd normaalset pensioni saada, tuli ENSV ajal ja taastatud EV ajal ka usinalt tööl käia. Need suured artistid aga tegid rohkesti igast süldipidusid, rublasid ja hiljem ka kroone voolas jõena, kuid ametlik palk oli mingi nirune 80 kulli kuus vormistatud, kus keegi teine käis hoopis seal tema eest tööl. Sama asi oli ka kuulsate sportlastega, ametlik palk oli väga niru vormistatud ja nüüd on pension väike.

  3. Olen ma Ekret kiitnud, Olen ju varasemalt õelnud, et Eestil pole õiget patriootilist erakonda, asi ongi selles, et Ivan räägib ainult ühest erakonnast, kokkuvõttes onju kõik erakonnad Eesti maha müüjad. vaesusel ja vaesusel on vahe, kui kehvast pensionist hea elu, siis onju vahe.

    1. Sest EKRE on ainus eesti erakond, kes kogu aeg kirub Ukrainat, mis on eesti partei poolt äärmiselt alatu, ja kirub eesti riiki, aidates sellega Putinit. Lõpetagu see Ukraina ja minu kodu (Eesti) sõimamine ära ja ma nendest enam ei kirjuta, nad ise ei ole üldsegi köitev teema, sellest nende üksluisest räuskavast sõimust ja tänavasõnavarast on ammu kopp ees.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga